Laboratóriumi berendezések

Az ágy mellett laboratóriumi berendezések segítségével rendszeresen lehet ellenõrizni a vércukor szintet, a vér nátrium, kálium, kalcium-ion tartalmát, a vérgáz értékeket.

Ultrahang készülék

Ultrahang vizsgálat során magas frekvenciájú hanghullámok segítségével vizsgáljuk a test mélyebb részeit (agy, szív, hasűri szervek).

Kékfény lámpa

A kékfény lámpa megfelelõ hullámhosszú és energiájú fény segítségével biztosítja az epefesték lebomlását és kiürülését a szervezetbõl.

Inkubátor

A koraszülötteket inkubátorokban helyezzük el. Erre azért van szükség, mert a koraszülöttek kb. a 32. hétig nem tudják hõmérsékletüket szabályozni

Az összeomlás szélén a koraszülött-ellátás

Összeomlás szélén áll a fővárosi koraszülött-ellátás – jelentette ki az InfoRádió kérdésére a Semmelweis Egyetem II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója.

Vese- és bélműködés

A súlyos állapotú koraszülötteknél igen gyakori, hogy a vesék nem működnek megfelelően, nem képesek megfelelő mennyiségű vizelet kiválasztására.

Naplemente tünet

A naplemente tünet újszülöttek, csecsemők agynyomás-fokozódására utaló jel lehet. Maga a jel az, hogy a gyermek szembogara felett fehér látható.

Icterus, sárgaság

Az icterus, a sárgaság az újszülöttek több mint felénél, a koraszülöttek kb. 80%-ónál jelentkezik. Az újszülöttek nagy részénél ez olyan enyhe fokú, hogy nem igényel speciális kezelést.

Fertőzések

A koraszülöttek körében gyakoriak a fertõzések, nemcsak a gyengébb védekezõ-rendszerük miatt, hanem azért is, mert a Koraszülött Intenzív Osztályon, az intenzív ellátás során ez gyakrabban következhet be.

Apnoe, bradycardia

Az apnoe, a légzés kimaradása és a bradycardia, a szívmûködés csökkenése, különbözõ problémák, de mégis általában együtt jelentkeznek és elég gyakori jelenség az 1500 g alatti koraszülöttekben.

Anaemia, vérszegénység

Az anaemia, a vér azon betegsége, amikor a vörösvértestek száma lecsökken. A vörösvértestek tartalmazzák a haemoglobint, amely vasban gazdag fehérje és az oxigénszállításban játszik fõszerepet.

Hydrocephalus (vízfejűség) és shunt

A hydrocephalus, a vízfejûség azt jelenti, hogy az agyfolyadék mennyisége felszaparodik. Ennek az agyvérzésen kívül még számos oka lehet, úgymint fejlõdési rendellenességek, méhen belüli fertõzések, agyhártyagyulladás. A megnagyobbodott agykamrákban nyomásfokozódás alakul ki, amely az agysejteket károsíthatja. Ennek megakadályozására vízfejûség esetén az agykamrákban lévõ nyomást csökkentenünk kell. Ezt úgy tudjuk elérni, hogy az agyvizet valamilyen módon … Olvass tovább

Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.