A koraszülötteket inkubátorokban helyezzük el. Erre azért van szükség, mert a koraszülöttek kb. a 32. hétig nem tudják hőmérsékletüket szabályozni, nem tudnak dideregni, nincsen a hőtermelés szempontjából fontos barna zsírszövetük. A bőr alatt is csak nagyon vékony zsírszövet van, ezért a koraszülöttek nagyon érzékenyek a hidegre. Az inkubátorokban egyenletesen meleg hőmérsékletet tudunk biztosítani. A benne lévő levegő párásított, így a koraszülött vékony bőrén keresztül kevesebb folyadékot veszít. Az inkubátorok oldala lehajtható, ablakain keresztül lehet benyúlni. A babák meztelenül ill. pelenkában fekszenek az inkubátor matracán.

Hallássérült gyermek a családban? Mi történik a diagnózis után?
A cél nem az, hogy minden gyermek ugyanazon az úton haladjon, hanem az, hogy megkapja azt a támogatást, amely az ő képességeihez, szükségleteihez és élethelyzetéhez illeszkedik.


