fbpx

Támogassa adója 1%-val a Koraszülöttekért Országos Egyesületet | Adószámunk: 18283114-1-06

Eredményeink

A Koraszülöttekért Országos Egyesület (KORE) fő célkitűzései 2011. évi megalakulása óta a koraszülésben érintett családok megsegítése, elsősorban információk nyújtásával, közösségi programok szervezésével, illetve a sorstársi közösség erejével.

Továbbá a koraszülött-ellátásban dolgozó szakemberek és intézmények segítése tárgyi eszközökkel, edukációs és érzékenyítő programokkal.

Az Egyesület céljai:

  1. A koraszüléssel kapcsolatos laikus tapasztalatok megosztása.
  2. A koraszülés lehetséges megelőzése azokban az esetekben, amikor a megfelelő orvosi segítséggel a koraszülés megelőzhető.
  3. Szakirodalom ajánlása az érintetteknek.
  4. Társadalmi összefogás, a koraszüléssel érintett, koraszülötteket nevelő családok összeismertetése, szakértői segítség közös igénybevétele, programok, rendezvények szervezése, az érintett családok mentális támogatása.
  5. Általános tájékoztatás a koraszülésben érintettek részére, segítségnyújtás, összefogás szervezése.
  6. Koraszülött gyermekek találkozóinak megszervezése, kulturális fejlesztés.
  7. A koraszülött-ellátás családbaráttá tételének elterjesztése Magyarországon.
  8. A korai fejlesztés fontosságának hangsúlyozása.
  9. „Védőnői Érzékenyítő Program” országossá tétele.

Folyamatosan üzemeltetjük az ország első koraszülött témájú honlapját, a koraszulott.com oldalt, valamint a közösségi oldalon több ezer fős tapasztalatcsere csoportot működtetünk, ahol az érintett családok megoszthatják egymással a koraszüléssel kapcsolatos tapasztalataikat, információt, segítséget kaphatnak.

Önkénteseink – érintett szülőként – lelkisegély-szolgálatot működtetnek, mely a mentális támogatáson túl magában foglalja a laikus tapasztalatok megosztását, információnyújtást a szülők jogairól, lehetőségeiről, az ellátórendszer szabályairól. A segítségnyújtás jellemzően telefonon, e-mailben történik, de nem ritka a személyes találkozás sem.

Az önkéntesek tevékenységüket részben szakmai végzettséggel (esélyegyenlőségi referens, tréner, coach, mentálhigiénés szakember, mediátor, pszichológus, orvos, gyógyszerész, perinatális szaktanácsadó, részben laikusként végzik, két önkéntesünk hivatalos „PIC-segítő”, egy tagunk „Sorstársi Segítő” képzésen vett részt.

Intenzív kapcsolatot ápolunk a koraszülésben, korai intervencióban dolgozó szakemberekkel, igyekszünk részt venni a kapcsolódó projektekben (Első 1000 Nap, JólEnni), és lehetőség szerint együttműködünk más szülői szervezetekkel.

A KORE tagja az EFCNI-nek (European FoundationfortheCare of NewbornInfants).

Rendszeresen részt veszünk szakmai konferenciákon (CP-konferencia, MPT-kongresszus), illetve egyéb közösségi rendezvényeken (Babaexpó, Pici Piac).

Az Egyesület tevékenysége évről-évre a célok elérésének érdekében:

2010

Az egyesületté alakulásunk előtt, 2010-óta a KORE egyik legnagyobb és legdinamikusabb projektje a „KORE Textil- a koraszülöttekért”, ennek keretében a koraszülött intenzív osztályok részére (29) állítunk össze különböző textilcsomagokat, melyek egyaránt tartalmaznak kisméretű ruhákat, lepedőket, takarókat, inkubátorpólókat, fészkeket. A KORE vállalta az adományok összegyűjtését, közös varrásokat szervezünk önkénteseinkkel, a csomagokat igény szerint, koordináltan juttatjuk el az osztályoknak, az akció keretében az ország minden PIC osztálya kapott csomagot, és néhány alkalommal különböző rehabilitációs, illetve csecsemőosztályok is.

Egyesületünk ikonikus emblematikus jelképe a kis Korip, a horgolt polip, ami az első baráttá válik az inkubátorban. A „KORE Textil”  egyik fontos pontja a KORIP-horgolás, melynek keretében horgolt polipokat juttatunk el az osztályokra. A kis színes játék (sterilizálás után) bekerül a baba mellé az inkubátorba, majd hazaadáskor vele tart otthonába. Önkénteseink az ország 16 megyéjében vannak jelen. 2023-ig 28000 db KORIP került a koraszülött intenzív osztályokra. https://koraszulott.com/horgolt-polipokkal-gyogyulnak-a-koraszulott-babak/

2011

A KORE megalakulásának éve

2012

2012-óta minden évben megrendezzük a Koraszülöttek Világnapja eseményt, mely jó lehetőség a koraszülésben érintett családok és a velük foglalkozó szakemberek személyes találkozására. Az szülői első rendezvény a Felvonulási téren volt a Peter Cerny Alapítvány, a SZÚÉSZ és a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány munkatársainak részvételével.

2013

Ez évben a Koraszülöttek Világnapját Szegeden ünnepeltük, közösen a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálattal.

A Kenguru Módszer Világnapja alkalmából Kecskeméten örökbe fogadtunk egy kengurut, a rendezvényen részt vettek az érintett családok, illetve a kecskeméti PIC képviselői.

2014

2014-ben, Budapesten, a Pető Intézetben szakmai–szülői konferencia került megrendezésre a neonatológia, a fejlődésneurológia, a korai fejlesztés és a szülősegítő szervezetek (Korán Érkeztem Egyesület, Kis Veréb Alapítvány) jeles képviselőinek részvételével, fotókiállítással, gyerekprogramokkal a Koraszülöttek Világnapja alkalmából.

2015

2015-ben ingyenes információs füzetet adtunk ki PICi Füzet címmel, melyet nyomtatott formában eljuttattunk a Koraszülött Intenzív Osztályokra, illetve letölthető formában elérhetővé tettük honlapunkon és évente frissítve online formában is közreadtuk: www.picifuzet.hu

Ebben az évben a Koraszülöttek Világnapját Budapesten ünnepeltük egy családi élménynappal a Kölyökpark Fejlesztő Játszóházban, Ringató foglalkozással-

2015-ben jótékonysági futóakciónk keretében több mint 1 millió forintot gyűjtöttünk össze, melyből a SOTE II. Klinika PIC osztálya baba-mama szobájába nyitott inkubátort vásároltunk.

Kezdetét vette a „Védőnői Érzékenyítő Program”. A Budapesti és Pest megyei Tiszti Főorvos (Dr. Homor Zsuzsanna) és az Országos Vezető Védőnő (Odor Andrea) jóváhagyásával és támogatásával a Földvári Nagy Zsuzsi és Kulcsár Judit által kidolgozott „Védőnői Érzékenyítő Program”-on 2015, 2016, 2017, 2018 és 2019 években kb. 1300 fő védőnő vett részt Csongrád, Békés, Pest, Veszprém, Nógrád, Szabolcs, Borsod és Heves megyében.  2016-tól a bővített, átdolgozott anyagot Földvári Nagy Zsuzsanna vitte tovább és 2021-től a MAVE akkreditációjában országos továbbképző programmá vált.

2016

Ismételten családi élménynapot tartottunk a Koraszülöttek Világnapja alkalmából

Első alkalommal 2016-ban, majd 2017-ben és 2019-ben KOREXPO néven szakma–szülői konferenciát rendeztünk, fő témája a PIC utáni időszak volt, a fő hangsúlyt a traumás helyzetek feldolgozására, a korai kötődés kérdéseire helyeztük, de bemutatkozási lehetőséget kaptak különböző fejlesztőközpontok, illetve civil és szülői szervezetek is. A 2019-es EXPO képei: https://www.facebook.com/pg/koraszulottcom/photos/?tab=album&album_id=2336009046437436

2016-ban a NaturAqua Egyesületünket kérte fel szakmai partnerként országos, minden PIC osztályra kiterjedő projektjéhez, melynek keretében az osztályok jelentős anyagi segítségetkapnak a családbarát koraszülött-ellátás megvalósításához, továbbfejlesztéséhez. Az ehhezszükséges eszközök listáját (az osztályokkal és a szülőkkel egyeztetve) a KORE alakítja ki, ésbonyolítja le a beszerzéseket. A projektnek köszönhetően a KORE 2019-re, 29 perinatális intenzív centrum családbarát kialakításához járult hozzá. Beszámoló: https://koraszulott.com/orszagos-pic-program/

2017

Az információs füzet (PICi füzet) új kiadása 2017 őszén 5000 példányban elkészült, az osztályok ellátása folyamatos.

Ez év novemberében ismét családi élménynapot rendeztünk 150 érintett család részvételével a Koraszülöttek Világnapja ünneplésére.

2018

A Koraszülöttek Világnapja alkalmából közel 700 fő részvételével családi élménynapot szerveztünk. Az eseménysorozat részeként november 17-én világszerte meghatározó épületeket világítanak meg lila (purple) színnel a világnap tiszteletére. A lilára világított épületek figyelemfelhívásként fontosak, egyrészt a probléma fontosságának hangsúlyozására, másrészt komoly gesztus a koraszülésben érintett családok tiszteletére.

2018-ban és 2020-ban a P&G Egyesületünket kérte fel, hogy a Magyarországon újdonságnak számító preemie pelenkák bevezetéséhez szakmai segítséget nyújtsunk. Együttműködésünknek köszönhetően ma Magyarországon minimum egy évig minden koraszülött osztály ingyen juthat hozzá ezekhez a speciális pelenkákhoz.

2019

Magyarország összes megyéjében indítottunk ingyenes csecsemő-újraélesztő és -elsősegély tanfolyamokat, 16 megyében pedig pszichológus vezette szülői beszélgető köröket. Célunk, hogy a szülők a kórházból hazaérve se érezzék magukat egyedül a problémáikkal, félelmeikkel.

Gulácsi Péter sportoló segítségével, támogatásával nagyértékű eszközökkel tudtuk segíteni a kistarcsai és a Péterfy Sándor Utcai Kórház koraszülött intenzív osztályait.

2020

2020-ban frissített tartalommal 8000 példányban újra kiadásra került a PICi füzet.

A pandémiás helyzetben a KORE csatalakozott az „etesd a dokit” kezdeményezéshez, és több koraszülött intenzív osztályt látott el enni- és innivalóval.

A karanténidőszak alatt bevezettük a „karanténmese” projektet, ahol kedves és ismert emberek olvastak mesét minden este a kisebb és nagyobb koraszülött gyermekeknek.

2020-ban kiadásra került a PICi füzet nagy segítség információs kiadványunk 3.0 kiadása. https://koraszulott.com/pici-fuzet/

Ősztől 4 felsőoktatási intézmény hat tanszékén kezdtük el az edukációs munkát.

A koraszülés traumájáról tanulhatnak a felsőoktatásban

2020-ban született meg az első KORIPmese, melyhez Halász Judit kölcsönözte a hangját. https://koraszulott.com/halasz-judit-mesel/

Szintén ez évben választotta partnernek a KORE-t a Magyar Tudományos Akadémia és 6.000.000 Ft-tal támogatta munkánkat. Ebből az összegből 42 súlyos állapotú gyermek intenzív fejlesztését, terápiáját finanszíroztuk. https://koraszulott.com/mta-adomany/

Év végére sikerült tető alá hozni a Telenor Hungaryval a közös projektet, ahol 15 koraszülött intenzív osztályhoz tartozó anyaszobában vagy szülőváróban vált elérhetővé a KORE wifi.

2021

2021 –ben 10 éve, hogy hivatalosan is megalakult a KORE. Mi jut eszünkbe, ha visszagondolunk erre a tíz évre? A sok mosoly. A KORE útja 2007-ben kezdődött, amikor úgy éreztük azon a fehér padon, az ajtó előtt, hogy amikor hazajutunk, segítenünk kell egymást. A hiányainkból születtek a céljaink, tudtuk, hogy sokan vannak, akik ugyanígy, ugyanennyire elveszettnek érzik magukat. Négy év telt el a gondolat és a hivatalos keretekbe öntött segítség között, végül 2011 februárjában alakult meg a KORE. Akkor írtuk le, döntöttük el, hogy mik azok az értékek, ami mentén mi mindenképpen mozogni, dolgozni, fejlődni szeretnénk. Erről az útról nem tértünk le, ezért válhatott a KORE Magyarország egyik legsikeresebb nonprofit civil szervezetévé.

10 éves szülinapi videónk : https://www.facebook.com/koraszulottcom/videos/1161131764304405

Januárban útjára indítottuk Podcast sorozatunkat. https://koraszulott.com/kore-podcast/

2021-ben kezdődött az APA könyv projektünk, hiszen a koraszülésben nem csak az édesanyák érintettek, hanem az édesapák is, akik sokszor láthatatlanok maradnak. Szeretnénk ezen változtatni és megmutatni az édesapák érzéseit, küzdelmeit.

Ez év májusában a kenguru módszer világnapján online fotó kampányt indítottunk, hogy megmutathassuk mindazt, mit is jelent nekünk szülőknek az, ha a gyermekünk a bőr- bőr kontaktusban a mellkasunkon pihen, gyógyul, és ezáltal gyógyulunk mi magunk is. A több száz kép, és történet fantasztikus lenyomatává vált ennek a közös akaratnak.

2021-ben ünnepeltük a Koripok magyarországi 6. születésnapját. A szülinapot a Pető Intézet árnyas fái alatt tartottuk, egy fantasztikus családi programmal, volt sok mókás helyzet, játszóház, játszótér, vicces fotózás, csillámtetkó, arcfestés, sok-sok nevetés, önfeledt pillanatok, és könnyek, hogy újra együtt lehettük, találkozhattunk.  A szülinap képei: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4378540302184290&type=3

A szoptatás világnapjához kapcsolódóan újabb online kampányt indítottunk, hiszen az anyatej a legdrágább kincs, és legjobb táplálék a koraszülött babánk részére, viszont nem szabad elmenni azon édesanyák fájdalma mellett sem, akik nem tudták szoptatni, anyatejjel táplálni koraszülött gyermeküket. Ezen a napon is, empátiával, szeretettel, megértéssel fordultunk feléjuk, hiszen bárhogyan is táplálod a gyermeked, az egyetlen a számára pótolhatatlan, az te vagy.

Ettől az évtől a Magyar Vöröskereszt a KORE stratégiai partnerévé vált, és közösen egyre több speciális véradásszervezés jöhetett létre. Ez a fontos együttműködés 2022-ben is folytatódott.

2021-től a MAVE és a KORE nagyon fontos együttműködést hívott életre, egész napos továbbképzéseket tartunk országszerte a Magyar Védőnők Egyesületének tagjai számára.

Októberben részt vehettünk a Magyar Gyermek ­Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság továbbképző napján.  Jó volt újra találkozni a régi ismerősökkel, jó volt beszélgetni arról milyen változásokat hozott a covid az ellátásba, milyen protokollok érintik a szülőket, hogyan lehet csökkenteni a szülőket érintő szeparáció terhein.

Ebben az évben a KORE Textil projektünk is szélsebesen fejlődött 21 koraszülött intenzív osztályra jutattunk egy speciális textiliákat, higiéniai és ápolást segítő készítményeket.

Több ezer horgolt Korip vigyázott a kis hősökre az inkubátorokban- és sok új segítővel gyarapodott már most sem kicsi, kézműves, önkéntes családunk. A KORE önkéntesei jelenleg az ország 16 megyéjében elérhetőek.

Novemberben megvalósítottuk talán legmerészebb álmunk, és megalkottuk Magyarország első koraszülés témájú szabadtéri kiállítását, a Várkert Bazárban. www.picikiallitas.hu

A projekt a koraszülöttek világnapja apropóján született, hosszú hónapokig dolgoztunk azon, hogy egy olyan tárlatot tudjunk bemutatni a közönségnek, amely a képek erejével, sokoldalúan képes megmutatni, hogy mennyi feladat, kihívás és küzdelem rejtőzik a szó mögött: koraszülés.

Megnyitó képei: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4713714145333569&type=3

Kiállítás éjjel: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4716899918348325&type=3

Megnyitó videó: https://www.facebook.com/watch/?v=3193764307526326

A kiállítás 2021. november 3-tól 30-ig volt megtekinthető a Várkert Bazárban.

A koraszülöttek világnapja alkalmából a kiállítás mellett 21-ben is lilára színeztük az országot, több mint 20 helyszín, város, község, megyeszékhely csatlakozott a felhívásunkhoz. Emellett közösségek, vállalkozások, családok öltöztek, vagy dekorálták munkahelyüket, otthonaikat lilára.

2022

Egy éve, január elején születtek meg a KORE podcastok.

Három témánk, melyre podcast beszélgetéseinket felfűztük

  1. Pszichológiai, mentálhigiénés segítségnyújtás
  2. Információk, tények, tudástár, tájékoztatás, tanácsadás
  3. Érintett szülők közösségépítése, sorsközösség, együttműködések

Szeretnétek meghallgatni itt találjátok: https://koraszulott.com/kore-podcast/

Februárban indítottuk a szülői online beszélgetőköröket, ahol szűk körben egymás között beszélgettünk azokról az élethelyzetekről, amik nap, mint nap foglalkoztatják a koraszülött babájukkal már otthon lévő szülőket.

Februárban tettük közzé azt a felhívásunkat, hogy koraszülésben érintett édesapákkal szeretnénk interjúkat készíteni.

Közben gőzerővel folyt az adó 1% -os kampányunk előkészülete, melyet márciusban indítottunk útjára.

A KORE szinte teljesen önkéntes alapon működik, legnagyobb bevétele az adó 1% -os felajánlásokból érkezik.

Áprilisban elkezdődött a munka az édesapákkal, és komolyan begyorsítottunk a KOREXPO szervezésébe is. A KORE stratégiai partnere a Vöröskereszt, áprilisban közös véradásokat szerveztünk.

Szintén ebben a hónapban kezdődött a Védőnői Támogató Program 22-es szakasza.

A KORE hosszú évek óta partnere a Magyar Védőnők Egyesületének. Egyesületünk elnöke országszerte egész napos továbbképző napot tart védőnőknek a koraszülésről, koraszülött utógondozásról, anyai pszichéről.

Damásdi Anna vezetésével a KORE Textil projekt is országszerte közös horgolásokat, adománygyűjtő és leadó, továbbképző napokat tartott. Így volt ez Pakson, Szekszárdon, Miskolcon, Budapesten, Szegeden is.

Május közepén közel ezer látogatóval lezajlott a KOREXPO – ahol kitelepült játszóház mellett szakértők, szakemberek várták a családokat.  Azonnal és ingyen jutottak információkhoz és releváns segítséghez.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5364852536886390&type=3

Apák napján hoztuk nyilvánosságra a koraszülésben érintett édesapákkal készült mélyinterjúkat. https://koraszulott.com/apak-napja-%f0%9f%92%9c/

Nyáron a Korip szülinapját ünnepeltük, és Korip rajzversenyt hirdettünk Huszár Krisztina kollégánk segítségével.

Korip rajzverseny eredménye

Nyáron született meg a 21-es évünk világnapi attrakciójának, a PICI Kiállítás- Óriás Hősök tárlatának virtuális lenyomata, a www.picikiallitas.hu.

Így vált teljessé a KORE által nyújtott virtuális védőháló.

www.koraszulott.com

www.picifuzet.hu

www.picikiallitas.hu

www.korecsomag.hu

www.apadon.hu

A KORE csapata traumatudatos kommunikáció továbbképzésen vett részt, hogy sorstársainkat még inkább tudjuk segíteni.

Az ősz teljes gőzzel az addig nem igazán publikált projektünk, A PADON- apa születik, képzeletszínházi előadás előkészületeivel zajlott.

A mű olyan témát dolgoz fel, amelynek ma minden tizedik család részesévé válik Magyarországon, minden évben újabb nyolcezer kisbaba születik idő előtt. Szeretnénk láttatni, mi minden rejtőzik a nyolcezres számadat mögött. A babán kívül ugyanis a koraszülésnek sok érintettje van: anyák, apák, testvérek, nagyszülők, rokonok, barátok. Ez egy olyan életesemény, amely nem csak körülöttünk, hanem bennünk is zajlik. Meghatározó, és nyomot hagy…

https://www.apadon.hu

A premierre közel 600 vendég érkezett a Várkert Bazárba, az előadásunk óriási sikert aratott, ami azóta is töretlen.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5878254152212890&type=3

Az idei Koraszülöttek Világnapja azért volt számunkra különleges, mert az első magyar világnapot 2012-ben tartottuk az 56-osok terén. Milyen szép ív, 2012-2022 és mennyi minden történt ezen rövid vagy talán hosszú időszak alatt.

Az év nagyon megtisztelő zárása pedig, hogy a Teva Magyarországon Emberarcú Egészségért díj különdíját kapta meg a KORE, a KORIPOK a családtámogató koraszülött ellátásért pályázata okán.

2023

Miután óriási megtiszteltetéssel a TEVA Emberarcú Egészségügy különdíjával zártuk a 2022-es évet, máris megérkeztünk 2023-ba.
Az új év elején született meg a gondolat, hogy a koraszülés egy másik és nagyon fontos arcát is megmutathassuk, ez pedig a sérült gyermeket nevelő családok világa.

Mindig is nagyon fontosnak tartottuk, hogy a koraszülésről ne csak a tények szintjén beszéljünk.
Hogy megmutassuk, mi mindent élnek át azok, akik szembe találkoznak ezzel a helyzettel. Az elmúlt években sok történetet ismertettünk meg veletek – anyákét, apákét, fotókon, írásban és még színpadra állítva is.
Tudjuk, hogy kevés szó esik azokról, akik szövődménnyel épültek fel a koraszülésből.
Hat család történetét mutattuk be, hat féle megküzdést a helyzettel.
https://koraszulott.com/serult-gyermeket-nevelek/

Szintén az év elején döntöttünk úgy, hogy a KORE arculatában a KORIPnak nagyon fontos szerepet szánunk, így megszületett az új logónk.
Óriási meglepetésként és végtelen megtiszteltetésként fogadtuk februárban, hogy egyesületünk elnöke, Földvári Nagy Zsuzsanna, az év embere díjban részesült.

Márciusban elindítottuk az adó 1% kampányunkat, amihez nagyon sokan nyújtottak segítő kezet, és egy igazán szép, nagy ívű és sikeres kampányt vihettünk végig.
Ebben a hónapban hirdettük meg az „Együttdobban 2.0” fejlesztési pályázatot, ahol az előző évi adó 1% felajánlásoknak köszönhetően 4 millió ft-os keretösszeggel tudtuk segíteni azokat a családokat, ahol a fejlesztések finanszírozása nehézségekbe ütközött.

Áprilisban újra színpadra állt, „A Padon, apa születik” koraszülésben érintett édesapák érzelmeit bemutató darabunk Budapesten. www.apadon.hu

Májusban kinyitottuk a KOREXPO kapuit, ahol közel 50, a koraszüléshez szorosan kapcsolódó szakember várta a családokat, hogy a fejlesztések útvesztőjében irányt mutathassanak.
A tanácsadás és vizsgálatok mellett, volt még sok móka és kacagás a játszóháznak köszönhetően.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.632989815540410...

Szintén ebben a hónapban figyelemfelhívó kampánnyal megünnepeltük a kora anyák napját.

Meglátogattuk Paks városát, ahol kitelepültünk, és a település napján a találkozhattak velünk az érintett családok.

Május végén elégedetten és reménykedve zártuk az adó 1%-os kampányt, bízva abban, hogy sokan döntöttek idén is mellettünk.

Június elején újra színpadra állt, „A Padon, apa születik” koraszülésben érintett édesapák érzelmeit bemutató darabunk, de most Szentes városában. www.apadon.hu

Sikeresen lezártuk a KORE újabb társadalmi felelősségvállalás kurzusát az ELTE ÁJK-val.
Ebben a félévben is nagyszerű hallgatókkal ismerkedtünk meg, nagy segítség volt a munkájuk, támogatásuk.
Szeretnénk hinni, hogy kellő civil muníciót adtunk át ahhoz, hogy közel maradjanak a koraszülés témájához.
Nagyon változatos félévet töltöttünk együtt a hallgatókkal, dolgoztunk a PR, marketing, logisztika, adminisztratív feladatok világában és bónuszként a koraszülött intenzív osztályokra kerülő puhaságok kiszabásában, varrásában és kiszállításában is együtt vettünk részt.

Június 19-én a dél-koreai kormány Seongnam tartományi küldöttsége érkezett a KORE-hoz, akik a magyarországi koraszülött ellátással és a családok gyermekvállalásával kapcsolatos kórházi ellátásba nyertek bepillantást.
Az egyesület alelnökével – Damásdi Annával – két intézményt látogattak meg, mely során betekintést kaphattak az állami és a magán ellátásba is.
A nap folyamán továbbá eszmecserét folytattak az itthoni és dél-koreai jó gyakorlatokról, önkéntességről, annak lehetőségeiről. További együttműködést fogalmazva meg.

Július 11-én születésnapot ünnepeltünk, hiszen 2011. július 11-én alakult meg hivatalosan a KORE, Koraszülöttekért Országos Egyesület.

Ebben a hónapban kaptunk meg a Civil Szolgáltató Központ elismerő oklevelét, melyben elismerik lelkiismeretes önkéntes vállalásunkat.

Július végén pedig megünnepeltük a Korip 8. születésnapját.
https://koraszulott.com/ma-van-a-korip-8-szulinapja/

Augusztus elején csatlakoztunk a magunk rendhagyó módján az anyatejes táplálás/ szoptatás világnapjához. Szlogenünk évek óta a témában: „Bárhogyan is táplálod a gyermeked, az egyetlen, ami pótolhatatlan, az te vagy.”

Szintén e hónap elején, Balatonlellén értek bennünket a nap első sugarai, ahol a javunkra rendezett FireCross versenyen képviseltünk a koraszülésben érintett családokat. Fantasztikus összefogással, tűzoltók, rendőrök, mentősök, BV-ek küzdöttek a mi célunkért. Nagyon köszönjük MTSE Hungary!

Tagjaink folyamatos képzik magukat így az ősz előtt még a perintatális veszteséget elszenvedettek segítő csoportvezetői kompetenciákat szerezték meg, pár hónappal később a sérült gyermeket nevelőket segítő képzést végezték el sikeresen.

Szeptemberben indítottuk a PIC-en dolgozók szuperviziós támogatását, hiszen akiknek általában a leghálásabb a közösségünk ők a PIC-eken dolgozó ápolók, és orvosok, ők akkor óvják a babáinkat, amikor mi nem lehetünk mellettünk. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy rájuk is figyeljünk, hiszen nem mindennapi hivatás, amit ők végeznek. Éppen ezért online, kiscsoportos szupervíziós lehetőséget biztosítottunk nekik.

Ősz elején indítottuk a „Kérdezz jól, segíts jól” kommunikációs projektünket, ahol támogatást, mintát nyújtunk ahhoz, hogyan lehet jól kérdezni egy koraszülésben érintettől.
https://koraszulott.com/es-o-mar-mindig-ilyen-marad-de…/

Októberben önkéntes napot tartottunk az ASIA Centerben, hogy utánpótlás készülhessen a 29 koraszülött intenzív osztályt speciális textilekkel ellátó projektünkbe. Az ország számos pontjáról és Budapestről is érkeztek önkéntesek, akik egész nap szabtak, varrtak, horgoltak, majd a kész textileket a kórházakba ki is szállították.

Ebben a hónapban adhattuk hírül, hogy a covid miatti kihagyások után újra lesz Családi Élménynap a koraszülöttek világnapjához kapcsolódóan és gőzerővel készültünk a Világnapi attrakcióinkra.

Novemberben egyesületünk elnöke, több egyetemen is óraadóként jelenhetett meg, és adhatta át a másfél évtized alatt megszerzett tudást, tapasztalatot, amivel a hallgatók tudását, beleérző képességét gazdagította.

Ebben a hónapban a P&G és Rossmann is a legkisebbek mellé állt, segítve ezzel a KORE elkötelezett munkáját.

November már a #lilanap jegyében telt, hiszen még soha nem volt ekkora összefogás, mint 2023-ban.

November 17-én a Koraszülöttek Világnapján, újra színpadra állt, „A Padon, apa születik” koraszülésben érintett édesapák érzelmeit bemutató darabunk. www.apadon.hu

Hihetetlen számok születtek a #lilanap összefogása alatt, soha ennyi város, intézmény, cég, és magánember nem állt az ügy mögé, mint idén. Ügyünk mellé állt Curtis és Kabát Peti is, akik videóban biztatják a korábban érkezetteket! https://www.facebook.com/100064881902278/videos/1009996180226921

November 18-án végre újra Családi Élménynapot tarthattunk, közel 700 vendéggel, vidámsággal, játékkal, könnyekkel, lila szeretettel. Csodás kis videó készült a napon. https://www.facebook.com/koraszulottcom/videos/741787003988285

Ebben a hónapban támogathattunk a szakemberek továbbképzését, ahol a regulációs zavarok- etetési nehezítettség volt a téma. Szintén támogatásunkkal valósult meg a koraszülöttek fájdalmának csökkentésének lehetőségeit bemutató kis füzet.

Nagy szeretettel és tisztelettel jelenthettük be, hogy a Semmelweis Alapítvány, a Jónak lenni jó kampányában kommunikációs támogató partnernek kérte fel a KORE Koraszülöttekért Országos Egyesületet. Együtt dolgoztunk azért, hogy Semmelweis Alapítvány Fejlődéstámogató Központja létrejöhessen.

Kiemelt figyelmet fordítunk az ország 29 koraszülött osztályának támogatására, így a november 17-ei koraszülöttek világnapjához kapcsolódóan a budapesti Észak-budai Szent János Centrumkórházban a mai napon 100 darab ajándékcsomagot adtunk át, melyekkel a koraszülésben érintett szülőket és gyermekeiket támogatjuk.
Aki rendszeresen követi az oldalunkat, láthatta, hogy nemrég egy önkéntes napot tartottunk a KORE Kuckóban, ahol többek között KORIP horgoló workshopon is lehetőség volt részt venni, és 100 adománycsomagot állítottunk össze az Észak-budai Szent János Centrumkórház koraszülött osztályára kerülő szülőknek, ahol az extrém kis súlyú, nagyon korán világra jött babákat látják el az egyik legmagasabb szinten. Ezen kívül a koraszülött osztálynak is átadtunk a KORE Textil programból takarókat, Koripokat, előkéket, inkubátor letakarókat is.

Ebben a hónapban jelent meg egy számunkra kiemelkedően fontos cikk, hiszen Magyarországon először, a felnövekvő, lassan felnőtt korba lépő koraszülött gyermekek mesélnek arról, nekik milyen érzés a koraszülöttség.
https://nlc.hu/…/mindig-is-buszke-voltam-ra-hogy…/

December 5-én az önkéntesség világnapját ünnepeltük, a KORE az ország 16 megyéjében számlál sok száz önkéntest. Az ő munkájuk nélkül, soha nem lehetnénk azok, akik vagyunk.

Karácsonyhoz közeledve, fantasztikus ajándékot kaptunk. A Ziaja Magyarország egy nemes ügy mellett vállalt elkötelezettséget: 2023. november 17-26. között a ’Mutasd meg te is a lila oldalad’ promócióban résztvevő több mint 100 terméküket kedvezményes áron kínálták vásárlóiknak. A lila körlogóval ellátott bőrápolási készítmények eladásából befolyt összeg 10%-val a KORE (Koraszülöttekért Országos Egyesület) munkáját támogatták.
https://www.femcafe.hu/…/ziaja-koraszulottekert…

Szentestéhez közeledve egyre többet gondoltunk azokra a sorstársainkra, akik az ünnepeket is kórházban töltik, nekik készítettünk egy videót, a WMN pedig egy kedves cikkel támogatta a szülőket.
Videó: https://www.facebook.com/koraszulottcom/videos/743259134322926
Cikk: https://wmn.hu/…/61613-ott-volt-a-fa-egett-a-gyertya…?

kore-rolunk.jpg
Fontos egyesületi adatok
Adószámunk: 18283114-1-06
Számlaszámunk: K&H 10402836-50526555-54691000