Támogassa adója 1%-val a Koraszülöttekért Országos Egyesületet | Adószámunk: 18283114-1-06

Lélegeztetési módok, berendezések

Oxigénmaszk: A gyermeknek párásított, melegített oxigént adunk maszkon keresztül (21-100% oxigén).

Gépi, mechanikus lélegeztetésOxigénmaszk: A gyermeknek párásított, melegített oxigént adunk maszkon keresztül (21-100% oxigén).

CPAP: (Continous positive airway pressure – Folyamatos pozitív légúti nyomás)
Amennyiben a baba állapota súlyosabb, vérgáz értékei rosszabbak, de maga lélegzik, akkor ezt a lélegeztetési módot alkalmazzuk. Ennek során oxigénlevegő keveréket juttatunk a tüdõbe, a gyermek orrába helyezett csövecskék segítségével.

Gépi, mechanikus lélegeztetés
A lélegeztető gép segítségével megfelelő nyomással, párásított oxigén-levegő keveréket juttatunk be percenként meghatározott számban a tüdőbe. A lélegeztető gép a gyermekhez a tubuson át csatlakozik. A tubust a gyermek száján vagy orrán keresztül vezetjük a légcsőbe. A lélegeztető gépek bonyolult berendezések. A gép paramétereit, értékeit a baba mindenkori állapotának megfelelően a vérgáz értékek alapján folyamatosan változtatni tudjuk.

megosztás:

Facebook
Pinterest
LinkedIn
további

Ajánlott írások

Edina és Szabolcs

A koraszülés nem múlik egy nyomtalanul, nem feledteti mindig az egészségesen fejlődő gyermek. Léteznek koraszülött halmozottan sérült gyermekek. Mi folyamatosan szembesültünk vele, milyen egy egészségesen fejlődő gyermek és ezzel párhuzamosan egy sérült gyermek fejlődése.

Anita

Hiszem, hogy a hozzám hasonló helyzetben lévő anyukák kapják fentről az erőt. A rengeteg műtétet és terápiát, mindent, amit végigcsináltunk, amennyi kilométert megtettünk nem lehet és nem lehetett volna másképp megcsinálni. Sokan kérdezik: honnan ez a sok erő? Nem tudom a választ, de érzem, hogy kapom az energiát.