Bronchopulmonalis dysplasia, krónikus tüdőbetegség (BPD, CLD)

A bronchopulmonalis dysplasiat "lélegeztetett tüdõbetegség"-nek is nevezik, mivel általában hosszú ideig tartó gépi lélegeztetés után alakul ki.

A bronchopulmonalis dysplasiat „lélegeztetett tüdõbetegség”-nek is nevezik, mivel általában hosszú ideig tartó gépi lélegeztetés után alakul ki. A gépi lélegeztetés során – amely végeredményben a gyermek életét megmenti, – az amúgy is beteg tüdõ károsodást szenved, többek között a pozitív nyomással belélegeztetett oxigén-levegõ keverék miatt.

Azok a koraszülöttek, akiknél ez a betegség kifejlõdik, hosszú ideig tartó kezelésre szorulnak. Fokozatosan tudjuk csak megszüntetni a lélegeztetést, az oxigénadást. Ezek a babák nagyon gondos ápolást igényelnek, fontos a mellkas fizikoterápiája, a fekvési pozíciók gyakori változtatása, a tüdõben felgyülemlett váladék kiürítése, gyógyszerek rendszeres adása. Sajnos a fokozatos javulást hirtelen fellépõ fertõzések, tüdõgyulladás vetheti vissza.

A betegség sok odaadást kíván mind az orvosok, mind a nõvérek és a szülõk részérõl, hiszen idõnként hosszú hónapokig kell a betegséggel együtt élni és várni a gyógyulást.

megosztás:

Facebook
Pinterest
LinkedIn
további

Ajánlott írások

Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.